Zobrazovací
a detekční systémy

Zobrazovací a detekční systémy pro průmyslové i vědecké aplikace. Kategorie obsahuje CCD, sCMOS, emCCD, ICCD, emICCD, InGaAs kamery pro náročné zobrazovací a spektroskopické aplikace. Zároveň obsahuje i komplexní systémy pro zobrazování dějů v kapalinách, plynech i pevných látkách metodami PIV/PTV, LIF, PLIF, DIC, LII, LDV/PDI, "Shadow imaging", atd.


Rady a informace

Vědecké a průmyslové kamery nabízíme od americké společnosti Teledyne Princeton Instruments, která poskytuje nejširší portfolio zobrazovacích technologií na světě. Její, často unikátní, kamery najdete v leteckém a kosmickém průmyslu, průmyslové kontrole, radiografii a radioterapii, polovodičovém průmyslu, vědeckém výzkumu a v dalších důležitých oblastech. Tato společnost se zkušenostmi v řádu desítek let navrhuje a vyrábí vysoce výkonné, a v některých případech zcela unikátní, CCD kamery, sCMOS kamery, intenzifikované CCD kamery, EMCCD, emICCD a InGaAs kamery, spektrografy a optická řešení pro vědecký výzkum a průmyslové zobrazování. Jejich technologická řešení a přístroje jsou navrhovány tak, aby poskytovaly svým uživatelům jedinečnou a konkurenční výhodu.

Mezi zásadní inovace firmy Princeton Instruments jistě patří první spektroskopická kamera obsahující fotodiodové pole, první spektroskopická kamera na bázi CCD čipu a první vysoce výkonná gatovaná intenzifikovaná CCD kamera. Firma rovněž navrhla CCD kamery s nejvyšší dostupnou citlivostí pro vědecké zobrazovací aplikace (kvantová účinnost > 90%, vyčítací šum ~ 2 e- rms). Princeton Instruments také pokračuje v dosahování nových technologických standardů v oblasti dvojitých a trojitých monochromátorů a spektrografů, kde rozhodně stojí za zmínku špičkový spektrograf IsoPlane, spektrografy řady LS, spektrografy TriVista a zobrazovací spektrografy SpectraPro.


Nová řada vyvážených fotopřijímačů od FEMTO

Společnost FEMTO Messtechnik posunula s novou platformou HBPR pomyslnou laťku v oblasti vyvážených fotodetektorů s nízkým šumem na novou úroveň.

ARIEL – kompaktní přístroj pro měření výkonu v průmyslu

Novinka od firmy Ophir nese název ARIEL. Jedná se o velmi kompaktní měřicí přístroj, který je určen především pro měření výkonu průmyslových laserů.

Rentgenová CCD kamera – světový primát na Ústavu fyziky plazmatu

Před několika dny jsme úspěšně nainstalovali a předali velkoformátovou rentgenovou CCD kameru pro provoz ve vysokém vakuu.