Optika

Zrcadla, čočky, hranoly, děliče, difrakční mřížky a další optické prvky z různých materiálů, expandéry svazku, variabilní i pevné atenuátory, objektivy, optické izolátory, atd. Optické filtry s mimořádně strmými hranami pro nejnáročnější aplikace ve fyzice, spektroskopii, fluorescenční mikroskopii, biologii, lékařství, apod.


Rady a informace

Ohledně výběru optických prvků je vždy vhodné nás kontaktovat, dále vysvětlíme proč. Optiku dodáváme od několika výrobců, což má svůj důvod. Všichni výrobci, se kterými spolupracujeme, mají poměrně rozsáhlou nabídku katalogové optiky, čili optiky, která je vyráběna na sklad a pak je ihned k dispozici. Ovšem vzhledem k mnoha modifikacím, které si objednávají zákazníci na zakázku, se dostává do skladu i méně standardní nebo i vysloveně zakázková optika. Při procesu nanášení optických vrstev je totiž nutné naprašovačku „naplnit“, jinak by cena za jeden či dva kusy optiky byla astronomická a tedy neakceptovatelná. Proto si všichni výrobci při zakázkových výrobách nechávají obvykle z každé zakázky něco ve skladu. A to co tam zůstává se obvykle velmi často mění a většinou se pak prodává za cenu standardní katalogové optiky nebo dokonce levněji. Naopak i katalogová optika může být občas u některých položek vyprodána a nová výroba může trvat poměrně dlouho, někdy déle, než by byl zákazník ochoten čekat.

Z uvedených důvodů tedy při všech poptávkách na optické prvky vždy kontaktujeme více výrobců, abychom vám zajistili co nejlepší ceny s co nejkratšími dodacími termíny. Proto prosím pište nebo volejte, rádi Vám posloužíme!


Měřicí přístroj CENTAURI

Představujeme novinku firmy Ophir, měřicí přístroj Centauri.

Zpráva z veletrhu AMPER 2019

Moc děkujeme návštěvníkům našeho stánku na právě uplynulém veletrhu AMPER 2019.

Synchronizované femtosekundové lasery

V letošním roce jsme nainstalovali na Fyzikálním ústavu MFF UK soustavu synchronizovaných femtosekundových laserových systémů Spectra-Physics.