Nová řada vyvážených fotopřijímačů od FEMTO

Společnost FEMTO Messtechnik posunula s novou platformou HBPR pomyslnou laťku v oblasti vyvážených fotodetektorů s nízkým šumem na novou úroveň

Nově vyvinutá řada HBPR umožňuje diferenciální měření optických signálů s vlnovými délkami od 320 nm do 1700 nm a šířkami pásma až 500 MHz. Tím, že přístroj měří přesný rozdíl mezi dvěma vstupními signály, je silně potlačen šum, jako např. intenzitní šum použitého laserového zdroje. Tímto způsobem lze měřit i ty nejslabší optické signály, které by jinak byly skryté v šumu.

Fotopřijímače nové řady HBPR využívají pro detekci rozdílového signálu dvě fotodiody (vybrané do páru), které jsou zapojeny antiparalelně, a následně nízkošumový trans-impedanční zesilovač. Optické vstupy jsou volitelně buď volné nebo navázané na optické vlákno. K dispozici jsou různé modely s fotodiodami Si nebo InGaAs a šířkou pásma od 100 MHz do 500 MHz. Díky přepínatelnému zesílení a šířce pásma, přepínatelné spojce AC/DC a široké mechanické kompatibilitě s běžným optickým příslušenstvím, patří fotopřijímače řady HBPR mezi nejuniverzálnější vyvážené fotopřijímače na trhu.

Typickými aplikacemi jsou: optická spektroskopie, koherentní heterodynová detekce, homodynová detekce optických kvantových stavů, optická koherenční tomografie (OCT), diferenciální optický „front end“ pro osciloskopy, spektrální analyzátory, A/D převodníky a lock-in zesilovače.

Více informací najdete zde.