Měřicí přístroj CENTAURI

Představujeme novinku firmy Ophir, měřicí přístroj Centauri.

Hovoříme-li o přístrojích pro měření výkonu a energie laserového záření, existují určité parametry, které v podstatě nelze změnit. Menší přístroje mají zpravidla menší displeje, větší zobrazovací panely pak obsahují většinou pouze větší a objemnější přístroje.

Nyní se ale připravte na překvapení!

Nový přístroj Centauri od firmy Ophir to vše mění svým elegantním a moderním designem. Kombinuje velký 7 ” dotykový displej, který je vestavěn v malém pouzdru, což usnadňuje čtení naměřených hodnot a zároveň umožňuje snadné přemisťování přístroje mezi jednotlivými měřicími stanovišti. Přidáte-li k tomu ještě sofistikovanou grafiku displeje a celkově pokročilé zpracování přístroje, dostáváte všechny funkce špičkového stolního přístroje ve velmi kompaktním přenosném formátu.

Grafické funkce Centauri zahrnují mimo jiné numerické odečítání pomocí sloupcového grafu, analogovou ručku, vykreslování řádků, možnost nastavení limitů „pass/fail“, zobrazení grafu průběhu pulsu, zobrazení polohy a stability paprsku, to vše včetně statistiky v reálném čase. Dvoukanálová verze podporuje rozdělení i sloučení grafických displejů. Propracovaný záznam výkonu a energie umožňuje zaznamenávat každý bod až do 10kHz. Matematické funkce Centauri lze bez problémů kombinovat, výsledky zaznamenávat a graficky zobrazovat. Výstupy obsahují rovněž výstup USB Flash Drive pro téměř neomezené ukládání dat. TTL výstup může být použit ve spojení s limity Pass / Fail tak, že v případě překročení přijatelné hranice výkonu zařízení výrobní linku zastaví.