Konference Experimental Fluid Mechanics 2018

Velice nás těší, že jsme se od letošního roku stali partnerem konference Experimental Fluid Mechanics, na kterou Vás tímto velmi srdečně zveme. Konference se koná od 13. do 16.11.2018 v pražském Planetáriu.

Již od roku 2006 pořádá Technická univerzita v Liberci každý rok na podzim konferenci zaměřenou na nejnovější výzkum a aplikace v oblasti mechaniky tekutin a termodynamiky. Letošní ročník se bude konat v pražském Planetáriu, tedy na místě, které samo o sobě nabízí nevšední zážitky. Konference se každoročně zúčastňují odborníci, kteří se zabývají výzkumem a aplikacemi především v oblasti mechaniky tekutin a plynů. Jedná se o optické měření a přesné vyhodnocování pohybu kapalných či plynných látek za pomoci technik jako jsou PIV (Particle Image Velocimetry), PTV (Particle Tracking Velocimetry), LIF (Laser Induced Fluorescence), a dalších. Pro materiálový výzkum a testování jsou pak obvykle aplikovány techniky DIC (Digital Image Correlation) nebo DVC (Digital Volume Correlation).

Všechny tyto techniky a mnoho dalších umožňují využívat měřicí systémy, které vyvíjí a vyrábí námi zastupovaná firma LaVision, která je světovou špičkou v tomto oboru.

Těšíme se na Vás na konferenci EFM!