Klecový systém OpticsCage+™

Firma Newport před nedávnem představila nový optický klecový systém OpticsCage+™. Oproti konkurenčním systémům má systém OpticsCage+™ jednu velkou výhodu: Veškeré optické komponenty lze přidat, odebrat nebo vyměnit bez rozložení celé konstrukce.

Jiní výrobci používají komponenty s uzavřenými otvory pro nosné tyče, takže v případě, že uživatel potřebuje vyměnit nebo přidat další prvek, je nutné téměř kompletní rozložení konstrukce. Komponenty nového klecového systému firmy Newport jsou vybaveny otevřenými otvory se speciálním, patentovaným mechanismem upevnění. Jednotlivé komponenty lze takto i z hotové konstrukce jednoduše odebrat nebo do ní přidat a přesně upevnit, nebo jinak seřadit.

Systém obsahuje kompletní sadu komponent pro konstrukci komplexních optických systémů. K dispozici jsou nejen držáky zrcadel, čoček, hranolů, filtrů, mikroskopových objektivů a vláknových optických komponent, ale také optomechanické komponenty jako např. lineární posuvy. Pro zachování kompatibility obsahuje systém také adaptery pro přechod mezi standardními 30 mm systémy a novým systémem OpticsCage+™.