ESP302 – nová řada řídicích jednotek pro motorizované polohovací systémy Newport

Firma Newport představila novou řadu řídicích jednotek pro jejich motorizované polohovací systémy.

Jedná se o řadu ESP302, která je nástupkyní úspěšné řady ESP301. Ačkoliv se jedná o řídicí jednotky střední třídy, vykazují některé vlastnosti, které byly převzaty ze špičkové řady XPS-D. Nové jednotky lze například ovládat prostřednictvím rozhraní Ethernet, a to i s možností ovládání více uživateli z různých míst. Díky internetovému rozhraní lze přístroj také ovládat z kterékoliv platformy, tedy kromě Windows také Linux nebo MacOS. Kromě řízení počítačem lze ESP302 ovládat rovněž pomocí velkého barevného dotykového displeje. K přístroji lze připojit polohovací systémy jak se stejnosměrnými, tak s krokovými motory. Díky unikátnímu systému ESP (Newport) jednotka automaticky rozpozná připojený posuv a automaticky nastaví optimální parametry řízení.

Firmware podporuje nejen lineární pohyb, ale také komplexní 2D a 3D nelineární trajektorie. ESP302 je navíc vybaven 16 digitálními vstupy/výstupy, které umožňují spouštění a synchronizaci pohybu externími přístroji. Kromě možnosti programování pomocí příkazů ASCII jsou k dispozici i drivery pro LabView™.

ESP302 se vyrábí ve třech variantách, pro ovládání jedné, dvou nebo tří os a je možné ho pomocí montážních držáků rovněž umístit do racku.

Více informací zde