ARIEL – kompaktní přístroj pro měření výkonu v průmyslu

Novinka od firmy Ophir nese název ARIEL. Jedná se o velmi kompaktní měřicí přístroj, který je určen především pro měření výkonu průmyslových laserů.

Vzduchem chlazený přístroj Ariel pracuje ve dvou pracovních režimech. V režimu „výkon-z-pulsu“ dokáže přístroj měřit průmyslové lasery o výkonu až do 8 kW. Pro měření v tomto režimu je nutné laser nastavit tak, aby vysílal pulsy o délce 0,05 s až několik sekund. Ariel poté změří energii a délku pulsu a z naměřených hodnot vypočítá průměrný výkon laseru.

V kontinuálním režimu přístroj dokáže měřit průměrný výkon až 500 W během maximálně 20 s nebo až 30 W nepřetržitě. Díky velmi kompaktním rozměrům je přístroj obzvláště vhodný pro umístění do menších obráběcích strojů, jako například do komor pro aditivní výrobu nebo do 3D tiskáren. Ariel je napájen bateriemi a komunikuje s počítačem nebo dokonce s mobilním telefonem či tabletem (Android) prostřednictvím Bluetooth, není proto nutné řešit přívodní kabely při měření v uzavřeném prostoru laserového stroje. Samozřejmě je k dispozici také rozhraní USB-C. Přístroj je navíc vybaven velmi dobře čitelným LCD displejem.

Více informací najdete zde.